Fukt gjenstanden som skal vaskes og fukt også svampen veldig godt. Kryst svampen i hånden og skum opp litt vidunderkrem. Skrubb lett, ikke bruk makt. Er du i tvil om overflaten tåler det så test alltid på et lite område før du gyver løs, et tips er å forsøke på en underkant, en bakside eller et hjørne, som er mindre synlig. Er du redd for riper, eller ikke sikker på overflatebehandlingen så bruk en myk klut i stedet for svampen. Test på et lite felt dersom du er i tvil om overflaten tåler det.
Skum opp godt med vidunderkrem og gni lett på det som trenger en puss. Skyll godt av med vann eller en fuktet klut med vann. Poler gjerne med en ren tørr klut til slutt, da blir det blankt og perfekt.
Svampen skylles godt, la boksen og svampen lufte seg noen timer før du setter på lokket. Svampen kan vaskes i oppvaskmaskin eller i en skål med varmt vann og litt oppvaskmiddel. Du kan få kjøpt svamp enkeltvis i nettbutikken her.